گام اول: تحول چیست؟

گام اول: تحول چیست؟

عنوان: تحول چیست؟ چرا دچار روز مرگی میشویم؟

  • مقدمه

بسیاری از انسان های کره زمین دچار یکنواختی و روزمرگی شده اند. این بحران، مثل مرگی تدریجی، به مرور، طراوت و شادابی روح انسان را از بین می برد و باعث می شود دیگر انگیزه ای برای تلاش بیشتر و موفقیت نداشته باشیم. در این متن، به بررسی روزمرگی و نیاز بشر به تحول می پردازیم .

طرح بحث:  آیا شما هم دچار روزمرگی شده اید؟ آیا زندگی برایتان یکنواخت و تکراری شده است؟ چقدر خود را موفق میدانید؟ آیا نیاز به یک تحول عظیم در زندگی دارید؟

روزمرگی یعنی چه؟ روزمرگی یعنی هر روز صبح به یک شکل بیدار بشوی و مجبور باشی کارهایی تکراری بدون هیچ گونه هیجان، اتفاق خاص یا موفقیت را انجام بدهی، و شب، خسته و نا امید به رختخواب برگردی .

روزمرگی یعنی کم کم خودت و کودکت را فراموش میکنی و دیگر ذوق و شوقی برای زندگی بهتر و کسب موفقیت نداری. کم کم  رویاهایت را به دست فراموشی می سپاری و همه  انرژیت را برای بقای خودت صرف میکنی. روزمرگی یعنی زندگی تکراری از روی اجبار. روزمرگی یعنی مرگ رویاها.

عنوان: تحول چیست؟ چرا دچار روز مرگی میشویم؟

اما چرا انسان دچار روزمرگی میشود؟

چند قانون مغز که تاثیر مستقیم یا غیر مسقیم بر روزمرگی دارند:

  • مغز دوست دارد خیلی فکر نکند و کارها را از روی عادت انجام دهد.
  • مغز، خود را با شرایط وفق میدهد.
  • ترس از تغییر و ناشناخته ها و ماندن در دایره ی امن.
  • مغز، شکست های قبلی را بسط می دهد و باعث درجا زدن شما می شود.
  • عدم باور موفقیت!

این عوامل و عوامل دیگر، موجب می شود ما دچار روزمرگی و تکرار شویم، حالمان بد باشد، غمگین و افسرده شویم و یا اگر هم موفق هستیم، در همان بُعد درجا بزنیم  و به ابعاد دیگر نرسیم یا خیلی احساس موفقیت نکنیم. حال سوالی که مطرح می شود این است که باید چه کار کرد؟ چگونه می توان از شر روزمرگی و تکرار رهایی پیدا کرد ؟

اما چرا انسان دچار روزمرگی میشود؟

  • ایجاد تحول در زندگی:

  • داشتن اهداف و رویا های بزرگ

اولین قدم  برای رهایی از روزمرگی و ایجاد تحول  و موفقیت در زندگی، داشتن رویاهای بزرگ است. دادن یک مقصد جدید به مغز و ضمیر ناخودآگاه. رویا چیزی است که دوباره ذوق را به وجود ما بر می گرداند.

  • خارج شدن از دایره امن

برای رسیدن به موفقیت باید پا را فراتر از مرزهای توانایی خود بگذاریم. تا زمانی که در دایره امنتان بمانید، همه چیز تکراری است. موفقیت و خوشبختی در خارج از این دایره است .

باید از خود بپرسید چه باورها و افکار و عاداتی دارم که مانع از خارج شدن من از این دایره میشود؟ از خود بپرسید که چه عاداتی و چه باورهایی تا به حال مانع از رسیدن من به موفقیت شده است؟ آنها را دسته بندی کنید و از خود برای هر کدام بپرسید که چگونه می توانم این عادات ناکارآمد را تغییر دهم؟ چگونه می توانم از شر این باور خلاص شوم؟

حال، زمان تغییر است! یک برنامه مشخص برای رسیدن به اهداف و موفقیت خود داشته باشید: هر روز حتی شده یک گام کوچک در جهت رویاهای خود بردارید. باید خود را به رشد و تغییر عادت دهید. سعی کنید هر روز یا هر هفته روی یکی از عادات یا باورهای خود متمرکز شوید و با کمی تغییر در زندگی، راندمان خود را افزایش دهید.

شاید الان که این متن را می خوانید، بسیار نا امید، خسته یا افسرده باشید و عمیقا احساس موفقیت نکنید و در دل بگویید رامین لوزانی تو هَم دلت خوش است! من هیچ توان یا امیدی برای حرکت کردن ندارم. خوب من به شما حق میدهم که در ابتدا حرف های من را باور نکنید. باید بگویم که سالها پیش من مشکلات روحی و جسمی بسیار زیادی داشتم اما تصمیم گرفتم زندگی خود را متحول کنم و خود را برای موفقیت شرطی کردم.

از شما سوالی دارم… تا کی میخواهید به این شکل زندگی کنید؟ آیا سهم شما از دنیا فقط همین است؟ از کجا مطمئن هستید که موفقیت سخت است؟ از کجا مطمئن هستید که چیزی درست نمی شود؟ اگر بخواهید و اگر باور کنید که میتوانید زندگی خود را متحول کنید، شک نکنید می توانید زندگی خود را رویایی کنید و به موفقیت های بزرگی برسید.

فقط قدم اول این است که بخواهید و خود را باور کنید. هیچ چیز در این دنیا غیر ممکن نیست. فقط «غیر ممکن» است که غیر ممکن است! من خودم دردهای زیادی کشیده ام، پس درک می کنم و به شما قول می دهم که اگر کنار ما باشید، با هم تحول را در زندگی ایجاد می کنیم.

ایجاد تحول در زندگی

  • نتیجه گیری

بشر امروز دچار روزمرگی شده است و تکرار و تکرار و تکرار! تنها  راه نجات از این تکرار و رسیدن به موفقیت، تغییر نگرش در زندگی و تغییر افکار و باورهاست. با داشتن اهداف و رویاهای بزرگ و خارج شدن از دایره  امن، می توان از شر روزمرگی خلاص شده و زندگی خود را متحول کنیم. به شرط آنکه واقعا بخواهیم و خود و رویاهای خود را باور کنیم. امیدوارم هر جا که هستید شاد و موفق و پیروز باشید .

دوستدار همیشگی شما

مربی زندگی     

رامین لوزانی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *